Cicha noc

Opis:
Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy...
Zwiastun:
Plakat:
Plakat został przedstawiony z perspektywy szczytu stołu wigilijnego. Stoją na nim talerze z barszczem z uszkami oraz butelka wódki. Przy stole siedzą lub stoją bohaterowie filmu, kobiety i mężczyźni. Są w różnym wieku,  wszyscy mają  wzrok zwrócony w kierunku widza. Większość mężczyzn ma na sobie koszule, białe lub niebieskie, kobiety są ubrane w bluzki lub swetry.  Jeden z mężczyzn po lewej stronie unosi kieliszek z wódką, inny, stojący po prawej, trzyma w ręku kolejną butelkę.  Zza bohaterów wyłania się choinka z bombkami na tle niebieskiej papeterii. Na górze plakatu wymienione są nazwiska aktorów, poniżej tytuł: „Cicha Noc” oraz podpis: „Film Piotra Domalewskiego”. Poniżej, po obu stronach w złotych liściach laurowych zamieszczone są informacje: „Najlepszy Film Złote Lwy – 42. FPFF w Gdyni 2017”, „Najlepszy Aktor Dawid Ogrodnik – 42. FPFF w Gdyni 2017”. Na dole plakatu w jednym rzędzie znajdują się również informacje zamieszczone w złotych liściach laurowych „Nagroda Dziennikarzy - 42. FPFF w Gdyni 2017”, „Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych - 42. FPF.F w Gdyni 2017”, „Nagroda Jury Młodych - 42. FPFF w Gdyni 2017” i „Nagroda Polskiej Federacji DKF Don Kichot - 42. FPFF w Gdyni 2017”. Na samym dole zostało umieszczone zdanie: „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”.
Fotosy:
Stara kuchnia w domu. Główny bohater, młody chłopak Adam, siedzi na krześle, jedną z nóg trzyma na kolanach kobiety siedzącej naprzeciwko niego. Ma podwiniętą nogawkę, widać ranę. Kobieta dezynfekuje ranę i starają się ją opatrzeć. Adama i kobietę otaczają dwie kobiety i jedna dziewczynka, które przypatrują się całej sytuacji.
Wnętrze samochodu. Główny bohater, młody chłopak Adam, siedzi na miejscu kierowcy, jedną ręką trzyma kierownicę. Mężczyzna jest pochylony, spogląda przez prawą szybę.
Las. Główny bohater, młody chłopak Adam siedzi za wniesieniem, z którego wystają korzenie drzew. Mężczyzna wydaje się ukrywać. Spogląda w prawo. Jest ubrany w kurtkę i jeansy. W prawej ręce trzyma mała kamerę.
Wigilia. Pokój dzienny. Mała dziewczynka gra na skrzypcach. Jest zadowolona. Z dumą i przejęciem przygląda się jej mężczyzna w białej koszuli. W tle widać choinkę, stół wigilijny, starszego mężczyznę, który siedzi przy nim oraz stojącego obok niego młodego chłopaka. Obaj przyglądają się grającej dziewczynce.
Wigilia. Pokój dzienny. Kadr widać zza pleców głównego bohatera, Adama i kobiety w średnim wieku. Rodzina otacza stół wigilijny. Wszyscy stoją. Młoda dziewczyna czyta fragment Biblii. Na stole znajdują potrawy wigilijne. W rogu pokoju widać choinkę.
Pokój. Na pierwszy planie widać młodą dziewczynę. Płacze, jej makijaż jest rozmazany. Przytrzymuje dłoń przy ustach. W tle widać głównego bohatera, Adama, który lekko przerażony wpatruje się w kobietę.
Pokój. Na pierwszym planie widać głównego bohatera, Adama, który zatroskany wpatruje się w bok, zaciska usta. Ma na sobie bluzę i kurtkę, widać także fragment jego plecaka. Na ścianach za nim wisi mapa Polski i zdjęcie miasta. W rogu wychyla się fragment choinki.
Stara kuchnia w domu. Główny bohater, Adam, stoi bokiem. Mężczyzna ściska dłoń z młodym, przysadzistym mężczyzną w fioletowej koszuli. Oboje mają bardzo poważną minę, wpatrują się w siebie nawzajem. W kuchni widać lekki nieporządek. Na podłodze leżą plastikowe torby, a na stole widać czteropak piwa.
Wigilia. Pokój dzienny. Przy stole stoi mężczyzna w średnim wieku, ubrany w białą koszulę i eleganckie spodnie. W dłoni trzyma kieliszek z wódką, a drugą zatrzymuje dłoń kobiety, która chciała mu ten kieliszek zabrać. Oboje mają poważne miny. Pozostali obecni w pokoju wpatrują się w nich.
Przedpokój. Młody chłopak w jednej ręce trzyma butelkę z wódką, jednocześnie przyciskając ją do klatki piersiowej głównego bohatera, Adama. Chłopak wpatruje się w Adama. Adam wydaje się być zaskoczony.
Łazienka. Główny bohater, Adam opiera się o umywalkę i wpatruj się w dół. Jest smutny. Nad umywalką znajduje się półka z przyborami kosmetycznymi oraz lustro. Po lewej stronie chłopaka stoi kobieta, ma zatroskaną minę, jej wzrok skierowany jest w dół.
Powrót