Supernova

Opis:
Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.
Zwiastun:
Plakat:
Na dachu samochodu stoi młody mężczyzna. Jest  ubrany w spodnie od garnituru, lekko pobrudzoną białą koszulę z podwiniętymi rękawami oraz falujący na wietrze krawat. Mężczyzna ma spuszczony wzrok, jakby patrzył na zebranych przy samochodzie ludzi. W stojącym dokoła tłumie są policjanci i strażacy, w oddali widnieje też wóz strażacki. Ludzie mrużą oczy i osłaniają rękami twarz. Ponad nimi i mężczyzną rozbłyska na niebie supernowa czyli kosmiczna eksplozja. Na górze plakatu znajdują się napisy:  „Debiut reżyserski Bartosza Kruhlika”, poniżej tytuł „Supernova” a pod nim motto filmu „Jedna chwila może zmienić całe życie”. Na dole plakatu znajdują się informacje w złotych liściach laurowych: „Nagroda za debiut reżyserski – 44. FPFF w Gdyni 2019” i „Tallinn Film Festival 2019 – Konkurs Debiutów”.
Fotosy:
Droga poza miastem. Z obu stron jezdni rosną drzewa. Młody mężczyzna ubrany w spodnie od garnituru, białą poplamioną krwią koszulą i falujący na wietrze krawat stoi na dachu samochodu. Jego wzrok spuszczony jest w dół. Wokół niego gromadzą się ludzie, w tym przedstawiciele służb mundurowych: strażacy i policjanci. Jeden z policjantów celuje z pistoletu do mężczyzny na samochodzie. W oddali widać wóz strażacki. Wieje silny wiatr. Ludzie skupieni wokół samochodu mrużą oczy pod wpływem ostrego światła i wiatru.
Lato. Wieś. Betonową drogą idzie młoda kobieta z dużą sportową torbą na ramieniu, trzyma za ręce dwóch chłopców. Kobieta ma zaciśnięte usta, na twarzy maluje się skupienie i smutek. Za kobietą i dziećmi w lekkim oddaleniu podąża mężczyzna z plastikową torbą. Po obu stronach drogi rośnie trawa i drzewa. Po prawej stronie widać pasącą się krowę. W tle pojawią się zarysy domów.
Grupa ludzi stoi przed specjalną taśmą policyjną. Z jej drugiej strony widać młodą policjantkę. W centrum zainteresowania tłumu znajduje się starszy mężczyzna, na którego twarzy maluje się zdenerwowanie, nerwowo gniecie czapkę. Otaczający go ludzi próbują uspokoić mężczyznę, trzymają go za ramiona i ręce.
Zbliżenie. O samochód policyjny opiera się młody policjant w czapce z daszkiem. Mężczyzna jest zamyślony, przygląda się czemuś z oddali.
Wieś. W tle widać łąkę i niewielkie zabudowania. Młody mężczyzna kurczowo obejmuje kobietę. Całują ją w bok głowy, ma przymknięte oczy. Jedną ręką trzyma jej głową, a drugą trzyma na wysokości łopatek. Jedna z jego dłoni przewiązania jest niedbale bandażem, na palcu tkwi obrączka, dodatkowo trzyma plastikową torbę.
Droga poza miastem. Rozgrywającą się scena widoczna jest zza pleców starszego mężczyzny ubranego w koszulkę polo z kołnierzykiem. Ratownicy wraz z strażakami przeprowadzają akcję ratunkową. Obok nich leży ciało przykryte czarną folią. W oddali widać karetkę i samochody policyjne.
Droga poza miastem. Policjant trzyma pod pachami młodego mężczyznę z raną na głowie, ubranego w spodnie od garnituru, białą poplamioną koszulę i krawat. Młody mężczyzna ledwo trzyma się na nogach. Wzrok policjanta skierowany jest na zaparkowany czarny samochód naprzeciwko jego i młodego mężczyzny, którego trzyma. Przed samochodem stoją mężczyźni ubrani w czarne garnitury i okulary przeciwsłoneczne, zmierzają w kierunku policjanta. Młody mężczyzna odwraca od nich wzrok. W oddali widać wóz strażacki oraz samochody.
Powrót